Bewerken van Gebruiker:Vincent/Kladblok/Tijdseinzender
Uit Radiopedia
Deze bewerking kan ongedaan gemaakt worden. Hieronder staat de tekst waarin de wijziging ongedaan is gemaakt. Controleer voor het publiceren of het resultaat gewenst is.
Huidige versie | Uw tekst | ||
Regel 1: | Regel 1: | ||
== | ==GBR (tijdseinzender)== | ||
''' | In Rugby werd vanaf [[1926]] een radio station geëxploiteerd door de Britse ''Post Office'' onder de naam '''GBR'''. Vanaf [[19 december]] [[1927]] wordt er vanuit Rugby op 15,8 [[Kilohertz|kHz]] een tijdsignaal uitgezonden door Britse ''Koninklijke Sterrenwacht''. Met een vermogen van 750 kW<ref name="vermogen">http://www.heret.de/funkuhr/liste.htm</ref> was deze zender over de gehele wereld te ontvangen. | ||
Het tijdsignaal bestond uit 306 pulsen in de vijf minuten tot en met 10:00 en 18:00 GMT met een langere puls aan het begin van elke minuut. Frequentie-shift keying werd toegevoegd in [[1967]], waardoor het signaal moeilijker te gebruiken was als referentie frequentie. | |||
''' | Zender '''GBZ''' op 19,6 kHz werd gebruikt als reserve voor als '''GBR''' uit de lucht was voor onderhoud.<ref name="List of Time Signal Stations">{{citation|date=1980|title=List of Time Signal Stations (9th Edition)|author1=Gerd Klawitter|publisher=|isbn=}}</ref> | ||
Vanaf november [[1986]] is de zender niet meer in bedrijf. | |||
==Zie ook== | |||
*[http://en.wikipedia.org/wiki/ | *[http://en.wikipedia.org/wiki/MSF_time_signal MSF Time Signal (Engels)] | ||
==Tijdseinzenders== | |||
{| class="wikitable" | |||
! Frequentie | |||
! Zender | |||
! [[Lijst van ITU gebiedscodes|ITU]] | |||
! Locatie | |||
! Coördinaten | |||
! Vermogen (kW) | |||
! Opmerking | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| 40 kHz | |||
| JJY <ref name="RTS">http://www.cl.cam.ac.uk/~mgk25/time/lf-clocks/</ref> | |||
| J | |||
| Fukushima, Japan | |||
| | |||
| 50 kW | |||
| | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| 50 kHz | |||
| OMA <ref name="RTS">http://www.cl.cam.ac.uk/~mgk25/time/lf-clocks/</ref><ref name="zcu">http://home.zcu.cz/~poupa/oma50.html</ref> | |||
| CZE | |||
| Praag, Tjechië | |||
| | |||
| 50 kW | |||
| In bedrijf van april 1958 tot voorjaar 1995. | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| 50 kHz | |||
| RTZ <ref name="RTS">http://www.cl.cam.ac.uk/~mgk25/time/lf-clocks/</ref> | |||
| RUS | |||
| Irkutsk, Rusland | |||
| | |||
| 10 kW | |||
| | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| 60 kHz | |||
| JJY <ref name="RTS">http://www.cl.cam.ac.uk/~mgk25/time/lf-clocks/</ref> | |||
| J | |||
| Fukuoka, Japan | |||
| | |||
| 50 kW | |||
| | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| 60 kHz | |||
| MSF <ref name="RTS">http://www.cl.cam.ac.uk/~mgk25/time/lf-clocks/</ref> | |||
| G | |||
| Anthorn, Verenigd Koninkrijk | |||
| 54.91°N, 3.28°W | |||
| 15 kW | |||
| | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| 60 kHz | |||
| WWVB <ref name="RTS">http://www.cl.cam.ac.uk/~mgk25/time/lf-clocks/</ref><ref name="WWVB">http://www.nist.gov/pml/div688/grp40/wwvb.cfm</ref> | |||
| USA | |||
| Ft. Collins, Colorado, Verenigde Staten | |||
| | |||
| 50 kW | |||
| | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| 66,66 kHz | |||
| RBU <ref name="RTS">http://www.cl.cam.ac.uk/~mgk25/time/lf-clocks/</ref> | |||
| RUS | |||
| Moskou, Rusland | |||
| | |||
| 10 kW | |||
| | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| 68,5 kHz | |||
| BPC <ref name="BPC">http://en.wikipedia.org/wiki/BPM_(time_service)</ref> | |||
| CHN | |||
| Shangqiu City, Henan, China | |||
| | |||
| | |||
| Ontvangers moeten een licentie hebben.<ref name="RTS">http://www.cl.cam.ac.uk/~mgk25/time/lf-clocks/</ref> | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| 75 kHz | |||
| HBG <ref name="RTS">http://www.cl.cam.ac.uk/~mgk25/time/lf-clocks/</ref> | |||
| SUI | |||
| Prangins, Zwitserland | |||
| 46° 24′ 30,2″ N, 6° 15′ 10,1″ O | |||
| 20 kW | |||
| Vanaf 1 januari 2012 buiten bedrijf.<ref name="HBG">http://de.wikipedia.org/wiki/HBG_(Zeitzeichensender)</ref> | |||
|- style="vertical-align: top" | |||
| 77,5 kHz | |||
| [[DCF77]] <ref name="DCF">http://de.wikipedia.org/wiki/DCF_(Rufzeichen)</ref><ref name="DCF77">http://www.ptb.de/cms/en/fachabteilungen/abt4/fb-44/ag-442/dissemination-of-legal-time/dcf77.html</ref><ref name="DCF77a">http://www.dcf77.de/</ref> | |||
| D | |||
| Mainflingen, Duitsland | |||
| 50° 0′ 56″ N, 9° 0′ 39″ O | |||
| 50 kW | |||
| | |||
|} | |||
== Referenties == | |||
<references/> |